Ahmet Nur Çebi Kimdir ?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sporcuların Hayat Hikayeleri kategorisinde admin tarafından oluşturulan Ahmet Nur Çebi Kimdir ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 262 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sporcuların Hayat Hikayeleri
Konu Başlığı Ahmet Nur Çebi Kimdir ?
Konbuyu başlatan admin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan memoural63

admin

We Love Tahmin
Owner
Tepki
2
Ad
Forum
Soyad
Tahmin
Ahmet Nur Çebi Kimdir?

1959 yılında Trabzon’da Yaşar Kaptan Çebi’nin oğlu olarak dünyaya gelen Ahmet Nur Çebi sanayici olan babasının Karabük’e göçmesi ile eğitim hayatına Ted Karabük Kolejinde başlamıştır, kolej hayatını 1978 yılında başarı ile tamamlayan Ahmet Nur Çebi ardından 1983 Yılında Marmara Üniversitesi Ekonomi Fakültesinden mezun olmuştur.

Ahmet Nur Çebi İş Hayatı

Üniversite bitince askerlik hizmetini tamamlayan Ahmet Nur Çebi şu an Çebi Enerji, Mertaş Liman Tesisleri, Çebi Denizcilik gibi şirketlerin yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yönetmektedir.

Bunların dışında Karabük Demir Çelik İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığını görevini yönetir.

1964 yılında Karabük de babası ve kardeşi ile birlikte demir çelik üretim tesisi kurdu, ardından buradaki başarılı işleri ile çorluda bir başka üretim tesisine yatırım yaptı.

Ardından bir limana yatırım yapan Çebi elektrik santralleri demir üretimi ile kısa sürede büyüyen şirketlere sahip olmuşlardır.

Ahmet Nur Cebi Spor Yöneticiliği

Beşiktaş taraftarlarının ilk kez adını Fikret Orman yönetiminde duyduğu Ahmet Nur Çebi Fikret Orman döneminin ikinci başkanlığını yapmaktaydı, ardından görevinden ayrılan Ahmet Nur Çebi, Fikret Orman’ın olağanüstü kongre ve istifa kararının sonucunda başkanlığa aday olmuş ve oyların büyük bir çoğunluğunu alarak Beşiktaş Jimnastik Kulübünün başkanı seçilmiştir.

Başkanlığı zor bir dönemde devralan Ahmet Nur Çebi kötü saha sonuçları sonucu Abdullah Avcı’nın görevine son vermiş ve yerine taraftarlarında istediği Sergen Yalçın ile anlaşmıştır.

Hala Beşiktaş başkanlığını sürdüren Ahmet Nur Çebi’nin bu maddi dar boğazdan nasıl çıkacağı ise merak konusudur.

B

brs05

Misafir
Beşiktaş takımını tekrar eski başarılı dönemlerine getireceğine inanıyoruz. Yaptığı fedakarlıklar çok büyük. Tebrikler Başkan. 👏

M

memoural63

Misafir
Beşiktaş eski günlerine geri döndü bence şampiyonluk eklenince taçlandı müthişsiniz

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar