Domenec Torrent: Bazen futbol adil değildir

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Galatasaray kategorisinde admin tarafından oluşturulan Domenec Torrent: Bazen futbol adil değildir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 79 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Galatasaray
Konu Başlığı Domenec Torrent: Bazen futbol adil değildir
Konbuyu başlatan admin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan admin

admin

We Love Tahmin
Owner
Katılım
26 Nis 2021
Mesajlar
7,176
Tepki
2
Puan
38
Konum
Kıbrıs
Ad
Forum
Soyad
Tahmin
Galatasaray Teknik Direktörü Domenec Torrent, hayatını kaybeden Galatasaray'ın efsane başkanı Selahattin Beyazıt için baş sağlığı mesajı paylaşırken, maçla ilgili olarak şunları söyledi: "Maçı herkesin net şekilde anlayarak izlediğini düşünüyorum. Futbolun bugün bizim için adil olmadığını söyleyebiliriz. Bu birçok kez takımların başına geliyor. Bence oyuncular inanılmaz bir efor sarf etti. Maçın birçok bölümünde oyun bizim kontrolümüz altındaydı. Biz ceza sahası içerisinde 36 kez topla buluşmuşuz, karşı takım ise 16 kez. Bu bile bir şeyler söylüyor maçla ilgili. İkili mücadelede Babel'in de bizi öne çıkarma ihtimali oldu, birkaç kez fırsat yakaladı. Çoğu zaman söylüyoruz, futbol hatalar oyunudur. Bizim şanssızlığımız, bizi cezalandırdı. Oyunculara söyleyeceğim kötü hiçbir şey yok. Özellikle Taylan'ın da oyunundan çok memnunum. Çünkü 89 dakika boyunca mükemmeldi. Hem savunmada hem hücumda, ondan ne istediysek hepsini yaptı. Her zaman hata yapan oynayan kişidir. Oynamadan hata yapamazsınız. Çok kez gol şansı yakaladık, çok iyi savunma yaptık ama sonuç istediğimiz gibi olmadı. Trabzonspor lider olan bir takım, çok puana sahip. Sahada bunun gözüktüğünü düşünmüyorum. Biz maçı kazanmak için oynadığımızı net şekilde gösterdik."

"DOĞRU YOLDA OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM"

Galatasaray'a gelmesinin üzerinden henüz 10 gün geçtiğini belirten Torrent, "Bu süreçte 3 tane maç yaptık. Takım ne kadar gelişebilecekse, o kadar gelişme sağlıyor. 6-7 tane çok önemli oyuncumuz kupa olsun, sakatlık olsun, ceza olsun bazı maçlarda oynayamadılar. Tabii 7-8 tane yabancı oyuncuyla oynamaya alışmış takımlar, biz de 7-8 tane Türk oyuncuyla oynamaya alışığız, çok iyi oyuncularımız var. Ama bu farklı sebeplerden dolayı eksik olduğumuzu gösteriyor. Şimdi 2 haftamız daha var. Bugün iki oyuncumuz geri geldi, Babel ve Feghouli. Mohamed de gelmek üzere. Sonuç istediğimiz sonuç değildi ama takımı beğendim. Önümüzdeki 15 günü antrenman yaparak geçireceğiz. Normalde maçtan sonraki gün antrenman yapmazsınız, yenileme yaparsınız. Futbol böyle ışığı açtım çalışsın, kapattım çalışmasın gibi bir durum değil. Biz tabii ki bunu bilerek geldik ama Galatasaray olduğu için geldik. Ben de Galatasaray gibi büyük bir kulübün böyle bir şeyi kabul etmemesini anlıyorum. Biz de aynı fikirdeyiz, kesinlikle kabul etmemeli. Küme düşeceğiz diye negatif şeylere odaklanamayız. Hemen puan kazanmaya başlamalıyız, bunu devam ettirmeliyiz. Bugün için iyi hislerim var ve doğru yolda olduğumuzu düşünüyorum" diye konuştu.

"HANGİ POZİSYONLARI GÜÇLENDİREBİLİRİZ DİYE BAKIYORUZ"

Transfer konusunda kulüp ile birlikte çalışma halinde olduklarını söyleyen Torrent, şöyle konuştu: "Kulüp olarak hep birlikte bununla ilgili çalışmalar halindeyiz. Galatasaray için olabilecek en iyi gelecek için. Hangi pozisyonları güçlendirebiliriz diye bakıyoruz. Çünkü şu anki duruma bakıldığında bulunduğumuz pozisyondan çıkmamız önemli. Aynı zamanda gelecek için de sağlam bir temel oluşturmak gerekiyor. Buraya geldiğimden beri oyuncularımın yaptıkları en iyi mücadeleydi. Şunu da görmek gerekiyor, 70-75'inci dakikalardan sonra problem yaşıyoruz, bu bir gerçek."

"BASKI HİSSETMİYORUM, GERÇEKLİĞİ GÖRÜYORUM"

"Sonuçlarla ilgili bir baskı hissediyor musunuz" sorusuna Torrent, "Hissetmiyorum, gerçekliği görüyorum. Belli bir yaşta ve deneyimdeyim. Çok sorumlu hissediyorum kendimi. Öncelikle baskı hiç kimse için iyi bir şey değil. Ben taraftarlarımızdan her zaman elimizdeki oyuncularımıza sonuna kadar destek olmalarını istiyorum. Çünkü hep birlikte çok daha güçlüyüz. Neredeyse tüm maç boyunca arkamızdaydı taraftarlar, oyuncular uçuyordu. Bu son 3 maçtaki olan şeylerle ilgili ben kendimi sorumlu hissediyorum. Ben, çalışanlarım, oyuncularımız… Damarlarımızdaki son damlaya kadar biz çalışmaya devam edeceğiz. Bizden daha fazla çalışmak da imkansız gibi bir şey. Biz 12 saat civarı çalışıyoruz tesiste. Yeterince çalışmıyorsunuz, ufak detayları kaçırıyorsunuz diye bize kimse bir şey diyemez. Oyunculara en yakın şekilde durup onlara yardımcı ve destek olmamız gerekiyor. Hep birlikte olduğumuz zaman çok daha iyi sonuçlar alacağız, bunu hissetsinler" yanıtını verdi.

"BELLİ BİR STİL İÇERİSİNDE OYNAMAK İÇİN ZAMANA İHTİYACIM VAR"

Kendi oyun stilini oturtmak için zaman ihtiyacı olduğunu dile getiren deneyimli çalıştırıcı, "Benim iyi oyun olarak dediğim şey, oyuncuların kendini yoğun şekilde vermesi, mücadele etmesiydi. Ama belli bir stil içerisinde oynamak için zamana ihtiyacım var. Son 10 gün içerisinde birçok oyuncu eksikliğimiz var, onların belli bir oyun modeli alışkanlıkları var. Bizim şu anda herkesin iyiliği için en kısa vadede en önemli hedefimiz puan kazanmak. Daha iyi oyuncuya ihtiyacımız yok ama farklı bir kalitesi olan oyuncuya ihtiyacınız olabilir. Ama ben Galatasaray'ın şu anki kadrosundan çok memnunum. Oyuncuların özelliklerine alışması gereken ve onlardan performans alması gereken kişi benim. Sezon öncesi dönem olsa o zaman belli bir stilden bahsedebiliriz ama öyle bir zamanımız olmadığı için, yapabileceğimiz tek şey en yakındaki maça odaklanmak" dedi.

"BU MEYDAN OKUMAYI KABUL EDEREK GELDİK"

Futbolun çok karışık bir oyun olduğunu kaydeden Domenec Torrent, "Futbol çok karışık bir oyun. Çok net bir örnek vereyim. Eve gittiğinizde ışığı açarsınız ışık yanar. Tekrar basarsınız, kapanır. Futbol böyle bir şey değil. Dünya üzerindeki hiçbir antrenör bunu söyleyemez. Biz bugün bu maçı kazanabilirdik. Daha iyi oynayabilirdik. Ben size 20 gün sonra olacak diyemem. Bahane bulmak istemiyorum, gerçekleri söylüyorum. Buraya gelip anında antrenmana başlıyoruz. Maç yapıldığı zaman maçta oynayan oyuncularla ertesi gün antrenman yapamıyoruz. Biz de çift antrenman yaptık. Tüm takım olarak yaptığımız antrenman sayısı 5'tir. Bir bakıyoruz, Babel, Mostafa, Diagne dışarıda. Forvet eksiğimiz vardı, Halil 10 numara normalde ama forvet oynuyor. Bu meydan okumayı ben kabul ederek geldik. Ben bu kararı aldığım için çok memnunum. Sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın da en önemli kulüplerinden bir tanesi Galatasaray. İnanılmaz bir sorumluluk. Galatasaray çok daha iyi olsun" diyerek sözlerini noktaladı.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst