Türkiye, Yunanistan'ı geride bıraktı! Şimdi ne olacak?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde UEFA Avrupa Ligi kategorisinde admin tarafından oluşturulan Türkiye, Yunanistan'ı geride bıraktı! Şimdi ne olacak? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 92 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı UEFA Avrupa Ligi
Konu Başlığı Türkiye, Yunanistan'ı geride bıraktı! Şimdi ne olacak?
Konbuyu başlatan admin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan admin

admin

We Love Tahmin
Owner
Katılım
26 Nis 2021
Mesajlar
7,176
Tepki
2
Puan
38
Konum
Kıbrıs
Ad
Forum
Soyad
Tahmin
Türkiye, UEFA ülke puanı klasmanında 15. sıraya yükseldi.
Haftaya 16. sırada giren Türkiye, UEFA Avrupa Ligi gruplarındaki 6. maçların ardından Yunanistan'ı geride bırakarak 1 basamak yükseldi ve 15. sıraya yerleşti.
Türkiye, ülke puanı klasmanında ilk 15 için Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi, Danimarka, Çekya ve Hırvatistan ile yarış içerisinde.
İlk 15'in önemi büyük!
Türkiye, UEFA'nın ülke puanı klasmanında geçen sezon 13. sıraya düşerek Şampiyonlar Ligi'ne direkt takım gönderme şansını kaybederken, bu sezon 19. sıraya kadar gerilemişti.
Bu sezon 11. sıraya yükselmesi çok uzak ihtimal görünen Türkiye, ilk 15 içine giremezse Avrupa kupalarına göndereceği takım sayısı da 5'ten 4'e düşecek.
Bu durumda Türkiye, Şampiyonlar Ligi'ne tek takım gönderecek ve o ekip eleme (play-off) oynayacak.
Ayrıca UEFA Avrupa Ligi'ne takım gönderemeyecek Türkiye'nin diğer 3 temsilcisi ise UEFA Konferans Ligi'nde yer alacak.
Takımlar ülke puanına nasıl katkı sağlar?
Ön eleme maçlarında her takım galibiyette 1, beraberlikte 0,5 puan alır. Grup aşamasından itibaren ise bu puanlar galibiyette 2'ye, beraberlikte 1'e yükselir.
Bunların yanında her üç ligde de ek puanlar mevcuttur.
Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda mücadele eden her takım 4'er, gruplardan çıkmayı başaran her takım 5'er bonus puan elde eder. "Devler Ligi"nde çeyrek final, yarı final ve finale çıkan takımlar da bu turların her biri için 1'er bonus puan kazanır.
Avrupa Ligi'nde gruplardan lider çıkan takımlar 4'er, grup ikincileri 2'şer bonus puanına sahibi olurken, son 16 turundan itibaren her tur için 1'er bonus puan daha eklenir.
Konferans Ligi'nde ise grup birincilerine 2'şer, grup ikincilerine 1'er bonus puan verilir. Söz konusu ligde yarı final ve final oynayan takımlara 1'er bonus puan daha verilmektedir.
Ülke adına toplanan puanlar, o ülke adına Avrupa kupalarında mücadele eden takım sayısına bölünür.​​​​​​​
Ülke puanı sıralaması
14- İsviçre | 29,675 15- Türkiye | 26,9 16- Yunanistan | 26,7 17- Hırvatistan | 26,65 18- Danimarka |  26,575 19- Çekya | 26,4 20- Kıbrıs Rum Kesimi | 26,375 21- Norveç | 25.000

 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst